JANÓW LUBELSKI – LWÓW 1935 – ALBUM Z FOTOGRAFIAMI

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich naszych sympatyków że w ostatnim czasie po wielu zmaganiach i poświęceniu udało nam się powiększyć nasze zbiory o jak bardzo ważny album z fotografiami który był dedykowany Pułkownikowi Belinie-Prażmowskiemu na pamiątkę z miejsc w których przebywał i działał społecznie do 1935 roku. Album ukazuje nam  miejscowości takie jak: Godziszów, Batorz, Kraśnik, Gościeradów, Biała a przede wszystkim nasz Janów Lubelski. Na okładce albumu możemy znaleźć informacje komu został dedykowany, czego dotycz, przez kogo ofiarowany a także gdzie został wydany. Strona tytułowa rozpoczyna się od słów : Jaśnie Wielmożnemu Panu Władysławowi Prażmowskiemu Wojewodzie Lwowskiemu Sławnemu Pułkownikowi Belinie w hołdzie ten zbiór fotografij z okolic Janowa Lubelskiego, uświetniony jego pobytem i pracą społeczną ofiarowują oddani Zofia i Wacław Szczurkiewiczowie Janów Lubelski – Lwów 1935 r. .

Jak wynika z naszej wiedzy jest to jedyny egzemplarz który był wydany wyłącznie dla Pułkownika Beliny. Poniżej tekstu prezentujemy stronę tytułową albumu a także jedną z fotografii naszego miasta, chodzi tu dokładnie o ul. Bialską (dawniej Pułkownika Beliny). Wszystkie zdjęcie niebawem udostępnimy na stronie JK a także na FB. Mamy nadzieję że kolekcja zdjęć również i wam przypadnie do gustu. 

Władysław Zygmunt Belina-Prażmowski (ur. 3 maja 1888 w Ruszkowcu pod Opatowem, zm. 13 października 1938 w Wenecji) – pułkownik kawalerii Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.

ul. Pułkownika Beliny (obecnie Bialska) widok w kierunku m. Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *